• KKTK - Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore
  • SKKN - Savet Kosova za Kulturno NasleÄ‘e
  • KCCH - Kosova Council for the Cultural Heritage

ORGANIZIMI

Bordi


Bordi i KKTK-së përbëhet nga shtatë (7) anëtarë të cilët zgjidhen nga Kuvendi i Republikës se Kosovës më mandat tri (3) vjeçar, duke respektuar përbërjen etnike në Kosovë. Anëtarët e Bordit zgjedhin Kryetarin.




Sekretariati


Në kuadër të KKTK-së funksionon Sekretariati si organ mbështetës profesional, administrativ dhe teknik për nevoja të KKTK-së, i cili përbëhet nga nëpunës civil që kanë detyra të caktuara në përmbushjen e përgjegjësive dhe mandatit që ka institucioni. Sekretariati udhëhiqet nga Udhëheqësi Ekzekutiv.


  • Isuf Koci
  • Udhëheqës ekzekutiv
  • isuf.koci@rks-gov.net
  • (+383) 38 211 - 587

  • Kreshnik Bajraktari
  • Udhëheqës i divizionit për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore jomateriale
  • kreshnik.bajraktari@rks-gov.net
  • Arsim Havolli
  • Zyrtar i lartë për trashëgimi arkeologjike
  • arsim.havolli@rks-gov.net
  • Argjenda Kojqini
  • Zyrtare e lartë për trashëgimi arkitekturale
  • argjenda.kojqini@rks-gov.net
  • Betim Elezi
  • Zyrtar i lartë për trashëgimi shpirtërore
  • betim.elezi@rks-gov.net
  • Hilmi Demolli
  • Zyrtar kryesor financiar
  • hilmi.demolli@rks-gov.net
  • Luljeta Arifi
  • Udhëheqëse e Divizionit për Shërbime të Përgjithshme
  • luljeta.arifi@rks-gov.net
  • (+383) 20 010 - 934
  • Arton Smaili
  • Zyrtar Ligjor
  • arton.smaili@rks-gov.net
  • (+383) 38 211 - 611

Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore © 2019